ידיות לארונות ומגירות


כך קונים ארון בגדים: מגודל הארון ועד ידיות הארון והמגירות

הם גדולים, לפעמים הם תופסים מקום נכבד בחדר, ובתכלס, לא היינו יכולים בלעדיהם. ארונות הבגדים זה מצרך הכרחי בבית, אין צורך לשכנע אף אחד.

אבל איך בוחרים ארון בגדים טוב? נתחיל מבדיקה של כמה מקום יש בו או בכלל להתחיל בסוג הידיות לארון ?

אולי נתחיל מהתחלה, תשאלו את עצמכם – מהי המטרה שלכם ומה חשוב לבדוק לפי הקנייה? כאמור, ארון הוא רהיט מסיבי מאוד והוא חלק עיקרי בחדר, שגם משפיע על המראה שלו. לכן כדאי מאוד לבדוק את כל מידות הארון בהתאם למידות החדר. רוחב, גובה, ומרחק מהקיר חשוב לא לשכוח. אתם לא רוצים להיות מהבתים האלה שנשאר סתם רווח בין הקיר לארון כי הוא לא מתאים בול, או כי היה צורך לפרק את הארון – לעיתים זה אפילו בגלל ידיות הארון או הכפתורים שמונעים את הכניסה לדלת. באותה ההזמנות תשאלו את עצמכם מהי מטרת הארון? האם אתם מתכוונים לאגור בחלל הארון גם בגדי חורף וקיץ או רק של עונה אחת. זה מאוד משמעותי לבחירה, שכן אם יש לכם בוידעם ואתם יכולים לאגור לדוגמה את בגדי החורף שם, עדיף להסתפק בארון קומפקטי יותר שיחסוך מקום. הטיפ שלנו: נצלו את כל ה’עומק’ שהמרחב בחדר מאפשר לכם. אם אתם מתכוונים לאחסן הרבה בגדים שקלו לרכוש ארון פתיחה (דלתות נפתחות). לעומת ארון הזזה שדלתותיו גוזלות מהעומק, בארון דלתות רגילות נשמר כל עומק הארון. ועכשיו לחלק הכייפי. המראה. כאמור הארון הוא מזמן לא רהיט פונקציונאלי בלבד שמטרתו רק לאחסן בגדים. הארון הפך לפריט עיצוב דומיננטי שיכול לשדרג את מראה הבית מקצה לקצה. אם פעם הארון היה רק העץ “הארוך” הזה בקצה החדר, היום זה כבר חלק בלתי נפרד ממראה החדר והבית.

נסגרתם על השימוש של הארון?
עכשיו נבדוק מה הארון המתאים מבחינה אופנתית. ארון הזזה נותן יותר שטח לבחירת אלמנטים עיצוביים כמו הדפסות ומדבקות, אמנם לא לכולם זה מתאים, ורבים מהחומרים מדבלים עם הזמן ומכערים את דלתות הארון. ארון דלתות לעומת זאת, מאפשר משחק עם ידיות הארון, וגם עם כפתורי המגירות שמשפרות פלאים את מראה הרהיט והחדר באופן כללי. ישנם מגוון ידיות מעוצבות לארונות שיכולים לשדרג אתכם במעט מאוד כסף.

כמה דוגמאות: ישנן ידיות לארונות מחומר פורצלן. אלו מעניקות נופך עתיק, נוסטלגי, שחוזר עכשיו בגדול לאופנה. שלבו את ידיות הארון עם ידיות או כפתורים למגירות גם כן מחומר פורצלן, והרי לכם סט משובך ומראה חדש. אם אתם דווקא בקטע נוצץ, תוכלו לרכוש ידיות עם קריסטלים המעניקות מראה יוקרתי. גם את אלו תוכלו לשלב עם כפתורים לארון או למגירות עם אבני קריסטל עליהם.